Утилізація склобою

utilizatsiya-steklaСклобій – скляні вироби, скло, яке втратило свої попередні функціональні якості і вже не може бути використане у цільовому призначенні. Тобто це звичайний бій скла, скляних виробів, тари, приладів, що можуть забруднювати приміщення, поверхню ґрунту, полігони для побутового сміття, якщо не користуватися послугою «утилізація склобою». Справа у тому, що скло потребує тисячі років, аби відбувся біорозпад цього матеріалу. Скло забруднює грунти і водойми, не дозволяє розвиватися корінню дерев і рослин, гальмує існування живих організмів у поверхневих шарах ґрунту. Єдиний спосіб боротися з накопиченням скла – утилізація склобою, тобто збирання скла і передача його на переплавлення до спеціальних заводів з переробки вторинної сировини. Тому утилізація склобою є дуже важливим завданням для усіх підприємств і закладів, де можуть утворюватися рештки скла – від хімічних галузей (пробірки, тара, скляні прилади для досліджень) до звичайних закладів (бій скла віконного, скляної тари, скляних предметів).
Утилізація скла об’єднує 2 варіанти склобою:
-         утилізація склобою, забрудненого хімічними, токсичними, радіоактивними речовинами, або такого, що містить полімерні, срібловмісні речовини, ПВХ-плівки (наприклад авто скло-триплекс з між шаровою мембраною, дзеркала) тощо;
-         утилізація склобою звичайного – віконне скло, бутилі, тара, посуд, тощо.
Скло є досить небезпечним вторинним ресурсом. Без належної підготовки переміщення склобою, поводження з битим склом може закінчитися трагічно, оскільки залишки скла є небезпечними через можливість травмуватися або мати контакт з пилом скляних волокон – наприклад, скловата – залишає на тілі людини небезпечні ураження шкіри або призводить до ушкодження дихальних шляхів. Звернення до спеціальних фірм з утилізації склобою – є найбільш вдалим шляхом вирішення питань: знешкодження скла, вивезення розбитого скла, куди віддати склотару, як позбавитися від розбитого скла.