utilizatsiya-shinУтилізація шин

Утилізація шин – найактуальніше питання для великих підприємств, що мають свої транспортні ділянки, автотранспорт, гаражі. Також велика кількість шин, що втратили свої якості або були змінені на зимові чи літні шини, накопичується на кожному СТО, шино монтажних підприємствах, авторемонтних базах.

У результаті складування шин може призводити до нагромадження величезних куп, що займає значні ділянки родючих ґрунтів. Скупчення шин є чудовим місцем для розмноження паразитів, гризунів, комах, а влітку перегрівання гуми під відкритим сонцем призводить до самозаймання звалищ шин, тому утилізація шин – є найбільш правильним рішенням для запобігання утворення звалищ і нераціонального використання вторинних ресурсів. Гума, з якої зроблені шини, є вторинним ресурсом, що підлягає рециклінгу.

З 02.04.1999 року Європейською радою була прийнята Директива «Про звалища», що забороняє утворення подібних звалищ відпрацьованих шин. Утилізація шин в Києві надзвичайно важлива, оскільки щоденно велика кількість пасажирських автомобілів, спецтранспорту, грузовиків змінюють старі покришки на нові, а це веде до проблеми: куди здати шини? де приймають шини на утилізацію? Після передачі шин фірмам з утилізації відходів, їх доля наступна: на першому етапі шини піддаються процесам відділення гуми від металевого корду, дроблення на чіпси розміром у 40 мм, а потім – дроблення до ще менших розмірів фракцій з охолоджуючими установками в цілях збереження технічних характеристик гуми. У подальшому одержаний матеріал застосовують для виготовлення нових шин, для додавання до асфальтобетонної суміші, залізнодорожніх гумових плит, підошви черевиків, тощо.