utilizatsiya-akkumulyatorovУтилізація акумуляторів

Світ розвивається стрімкими темпами, сьогоді кожний з нас являється власником або користувачем маси приладів, робота которих напряму залежить від живлення акумуляторних батарей. У кожній такій батареї є свій термін придатності, по закінченню котрого вона стає непридатна для використання, тому від неї потрібно позбавлятися. На жаль, практично ніхто не думає про те, що це вид відходів, що потребує своєчасної якісної утилізації.

Что таке акумулятор? – хімічне джерело струму. А що таке відпрацьований акумулятор?- це загроза для екологічності та чистоти простору життя людини. Утилізація акумуляторів – необхідна послуга для всіх підприємств, повязаних з обслуговуванням автомобілів – СТО, авто-підприємств, ремонтно-сервісних баз, де використовуються джерела безперервного живлення.

Основні складові акумулятора:

  • свинець та інші сполуки важких металів;
  • электроліт – кислоти, луги.
Утилізація акумуляторів включає в себе переробку двох основних їх типів:
  1. Утилізація свинцево-кислотних акумуляторів. Свинець - небезпечний елемент, що належить до групи важких токсичних металів, але цінний. Використовується в подальшому як вторинний ресурс для виготовлення нових батарей. Утилізація акумуляторів такого типу починається з нейтралізації сірчаної кислоти, після приступають до відокремлення свинцевих пластин від корпусу.
  2. Утилізація срібно-цинкових акумуляторів. Такий тип акумуляторів використовують в годинниках, іграшках, пристроях, малогабаритній техніці. Вони небезпечні тим, що після закінчення термінів експлуатації ртуть, що міститься всередині, роз'їдає корпус і може витекти назовні.
Також неприпустимо викидати просто в контейнер з побутовими відходами звичайні пальчикові і мізинчикові батарейки. Вони підлягають утилізації, оскільки сама назва говорить про їх склад: вугільно-цинкові, літієві, лужні, нікель-кадмієві, нікель-метал-гідридні. Часто з метою зберегти цінну сировину - свинець, недбайливі мисливці за кольоровими металами просто зливають в навколишнє середовище небезпечні луги і кислоти з акумуляторів, забираючи лише корпуси. Це карається існуючим екологічним законодавством. Зокрема, потрібно згадати про статтю 17 Закону України «Про хімічні джерела Струму», де йдеться мова про те, що всі юридичні і фізичні особи повинні здавати в спеціалізовані організації та пункти прийому на утилізацію акумулятори, ємність яких складає більше 7А / год, і отримати документи, які підтверджують, що акумулятор зданий за всіма законно встановленими правилами.
Утилізація акумуляторних батарей - це процес, завдяки якому можна зробити наш світ чистішим і зберегти себе від згубного впливу відпрацьованих відходів. До того ж, при необхідності, батареї можуть бути перероблені і використані вдруге, що дозволяє компенсувати частину витрат на їх придбання.
З приводу утилізації акумуляторних батарей звертайтеся за телефоном: