Біопрепарат «Десна»

Біопрепарат «Десна» - це спеціально створений сорбент для знешкодження вуглеводнів, які залишаються після аварійних розливів нафти, нафтопродуктів, масел, нафтошламів. Це сухий порошок біло-рожевого кольору, що складається з висушеної біомаси та спор бактерій, які при належній аерації допомагають ефективно переробляти нафтопродукти в органічні кислоти, воду і СО2. Також цей сорбент нафти становлять: з'єднання мінеральних біогенних речовин і спучений перлітовий пісок. Дія бактерій біопрепарату Десна направлено також на активне вироблення фітогормонів для росту рослинності, що важливо для біологічного доочищення забруднених грунтів.
Біопрепарат для утилізації нафтопродуктів «Десна», може бути застосований на будь-якій території, що забруднена нафтопродуктами:
  • грунт;
  • ріки та озера;
  • закриті водойми, болота, ємності, відстійники;
  • промислові стоки.
Щоб зрозуміти, яка кількість біопрепарату для утилізації нафтопродуктів Десна необхідно застосувати на забрудненій поверхні, попередньо роблять аналіз розрізу грунту для визначення кількості нафтопродуктів на 1 кг забрудненої основи. Виходячи з отриманої цифри, визначають кількість біопрепарату Десна. Також не менш важливим фактором є умови для «роботи» препарату, адже він містить живі аеробні бактерії, яким для максимально активної діяльності потрібні:
  • температура повітря - вище 20 градусів, але не більше 27;
  • постійний доступ повітря (кисню) для роботи бактерій;
  • кислотність грунту, де застосовується препарат, в межах показника рН = 6,5-7,5.
Ефективна утилізація нафтопродуктів відбувається за допомогою біопрепарату Десна не тільки на території їх розливу, але і на відстані 1 м по периметру. Для очищення грунту слід обкопати забруднену поверхню на глибину проникнення вуглеводневих продуктів, додатково вносячи з біопрепаратом Десна торф, мінеральні добрива або вапно (це залежить від типу, структури грунту, ступеня забруднення нафтопродуктами грунту). На великих площах доречно застосовувати сільськогосподарську техніку з боронами і сівалками, які б вносили в грунт дані сорбенти нафти. Іноді при сухих умовах слід зволожувати грунт, через 15 діб знову проводити аерацію, робити остаточний хімічний аналіз ґрунту для визначення ефективності очищення грунтів від вуглеводнів.
Детоксикація нафти може проходити від 40 до 90 днів, але іноді процес може затягнутися на кілька років - все залежить від глибини проникнення вуглеводневих продуктів і ступеня забруднення грунту. Розпушування (і іноді додавання біопрепарату «Десна») слід проводити 3-4 рази за весь період детоксикації. Грунт вважають чистим при показнику - 600 мг / кг ґрунту. На другий-третій рік після очищення, грунт засівають бобовими травами для біологічного доочищення. У відкритих водоймах спершу проводять обробку прибережних зон, лише потім приступають до акваторії. Біодеструкція вуглеводнів проходить від 60 до 90 діб, додатково може знадобитися аерація води.
На промислових майданчиках утилізація нафтопродуктів сорбентами нафти ефективна протягом 5 діб після розливу забруднювача. Утворений шлам в результаті збирається в бурти, і доочищення майданчика проводиться повторною обробкою поверхні біопрепаратом для утилізації нафтопродуктів «Десна».
При чищенні від нафтопродуктів ємностей, їх спершу обробляють потужним струменем води, вихідна емульсія пізніше повинна пройти процес деструкції сухим біопрепаратом «Десна» в розрахунку 10 грам на 1 кг вуглеводневих продуктів. Для поліпшення результатів можна додавати в тому ж розрахунку на 1 кг емульсії нітроамофоску. Дотримуючись температурних факторів і постійної аерації, утилізація нафтопродуктів в ємностях проходить за тиждень.